Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poděbradská Oáza vyhrála počtvrté v řadě okresní přebor

více na http://nymbursky.denik.cz/ostatni_region/nohejbal_okres20080917.html

..................................................................................................................................

2.8.2008 Premiérový primát pro Církvice

Více na http://nymbursky.denik.cz/ostatni_region/nohejbal_vrbovka20080806.htmlviz.fotogalerie-ruzne-vrbova lhota 

Nymburský deník ze dne 16.4.2008  

Novým provozovatelem Jezera se stal Karel Liska Poděbrady -Z bouřlivého jednání městské rady vzešel nový provozovatel koupaliště Jezero v Poděbradech. Je jím Karel Liska, známý svou diskotékou Xanadu.   Poděbradští radní vybrali nového provozovatele Jezera. Bohumila Váchu v letošní sezóně nahradí Karel Liska.V pondělí se sešla mimořádně rada města. Na schůzku přizvala čtyři zájemce o provozování koupaliště Jezera v Poděbradech. „Přišli jen dva, a to Karel Liska a Bohumil Vácha, který provozoval Jezero naposledy. Vznikla bouřlivá diskuze a hlasování dopadlo těsně 5:4 ve prospěch Karla Lisky,“ řekla místostarostka Jiřina Soukupová.Oba zájemci přišli podle Soukupové s podobným záměrem. „Hovořilo se o hlídaném areálu, který bude mít provozní řád. Smlouva je na 5 let,“ uvedla Soukupová. Nový provozovatel chce nejprve upravit pláže. „Nejdřív potřebují oživit všechny pláže. Navezu nový písek, a to i pod vodu, kde už je jen bláto. Upravím travnaté plochy a vrhnu se na sportoviště,“ uvedl Liska, který je v Poděbradech známý také provozováním diskotéky Xanadu v Savoyi na Jiřího náměstí.Ten chce vybudovat ve spolupráci s městem dvě nohejbalová hřiště. „Ty už si to zaslouží, hrají pouze na asfaltových. Potom se pustím do písečných hřišť na fotbal i volejbal,“ uvedl Liska. Bohumil Vácha provozoval Jezero do konce loňského roku, potom mu nebyla radnicí prodloužena smlouva. Jisté bezvládí, které tu na jediném oficiálním koupališti na Nymbursku dosud panovalo, je tedy minulostí.Dlouholetým problémem jsou v areálu na Jezeře záchody. Ty jsou prohnilé a v místě neexistuje kanalizace. „Musí se zde umístit ekologické záchody,“ řekla Soukupová.Podle Lisky jsou záchody na řadě v průběhu příštího roku. „V druhé půlce května otevírám, proto letos přivezu kontejnery, v kterých jsou toalety. Existuje ale projekt kanalizace až sem k Jezeru,“ vysvětlil Liska.
Podle radního Tomáše Kalendy je Liskův projekt přijatelný. „Líbí se mi, že byl rozpracován na 5 let. Je o stálém vylepšování nabídky. Plán počítá i s akcemi mimo sezonu, tedy v zimě, i s občerstvením. Těší mě rekonstrukce sportovišť,“ řekl Kalenda, který vizi takových hřišť měl již minulý rok, když navrhoval vrátit Jezero do „opatrování“ technickým službám.
Pro návštěvníky Jezera se tedy může podle pětileté vize Karla Lisky už jen blýskat na lepší časy.

 

                                                                                .

Nymburský deník ze dne 11.4.2008

Plán výstavby antukových kurtů na Jezeře -  autor oddíl Oáza Poděbrady

„Za posledních osm let jsme dostali minimum financí na chod našeho klubu. Osm let se téměř nic neděje, naše snaha a žádosti vyznívají naprázdno,“ řekl Miloš Pavézka, předseda poděbradského nohejbalového klubu Oáza. „V současné době jednáme s městem a zdá se, že starosta je nám nakloněný,“ doufá předseda.

„S dotacemi pro nohejbalisty počítáme. Osobně si myslím, že by si to zasloužili, ale to nezávisí jen na mě,“ řekl starosta Poděbrad Jozef Ďurčanský.

Poděbradské kluby Oáza a NK by rády „své“ domácí prostředí. Rýsuje se varianta antukových kurtů v areálu Jezera. „Ano, je to představa nohejbalistů.

Uvidíme, jak nám to půjde. Problém je složitější. Ale každopádně se spoluprácí s nohejbalisty počítáme,“ řekl poděbradský starosta.

Podle Pavézky by kurty sloužily i veřejnosti. „Určitě by si tam rádi zahráli i kluci, kteří nohejbal závodně nehrají. Kurty by byly na dobrém místě,“ přemýšlí nahlas předseda Oázy. „Nikde v Poděbradech nejsou kurty, které by odpovídaly požadavkům na mistrovské zápasy,“ řekl Pavézka.

Proto budou hrát v letošní sezoně Oáza i NK Poděbrady ve Vrbové Lhotě. „A mám informace, že béčko NK se přejmenovalo na Pískovou Lhotu, protože tam hrají mistráky,“ prozradil Pavézka.

Podle něho vznikl kvůli chybějícím sportovištím generační problém. „Chybí nohejbalová mládež. A to proto, že namá kde hrát. My spoléháme na to, že když budeme mít kurty, přijdou i mladí hráči. V Poděbradech máme bývalé ligové hráče, kteří o mladých klukách vědí, ale těm se nechce jezdit do Vrbovky,“ uvedl Pavézka, podle kterého je v Poděbradech registrováno na padesát hráčů.

Plán výstavby antukových kurtů na Jezeře                                                     A jak vypadá pro srovnání situace v sousedním Nymburce? Tam zřejmě podobné problémy neřeší. Muži Lokomotivy Nymburk hrají krajský přebor, ženy bojují v nejvyšší soutěži. „Předloni získaly ženy dotaci 180 tisíc korun na sportovní činnost a loni nohejbalisté dostali ještě asi dvousettisícovou dotaci od města na rekonstrukci kurtů,“ uvedl předseda nymburské Lokomotivy Josef Fuksa. „Nymburští nohejbalisté tedy problémy, jaké mají v Poděbradech řešit nemusí,“ uvedl Fuksa. „Na schůzi tělovýchovné jednoty jednotlivé oddíly žádají o dotace a my jako Lokomotiva potom dáme požadavek na město. A to rozděluje finance na sportovní činnost,“ vysvětlil Fuksa postup, jak dotace získat.

                                                                           .

Nymburský deník ze dne 26.1.2008

Nohejbalová pochoutka.Rád bych touto cestou poděkoval jménem široké sportovní veřejnosti řediteli Sportovního Centra Nymburk panu Kamilovi Kleníkovi za krásný dodatečný vánoční dárek všem příznivcům míčových her, a sice za zorganizování mezinárodního nohejbalového turnaje SUPERSIX 2008.

   Stejně jako loni se v sobotu 19.1.2008 ve SCN sešla reprezentační evropská špička a svedla nádherná utkání v singlech, dvojicích a královské disciplíně-trojicích. Kromě našich reprezentantů se zúčastnily družstva Slovenska, Rumunska, Švýcarska, Francie a Maďarska. Čeští reprezentanti v boji

o první místo nakonec sice podlehli úřadujícím mistrům světa družstev ze Slovenska, přesto každý ze stovek přihlížejících jistě odcházel nadšen předvedenou hrou. Pochvalu zaslouží i pestré vyplnění přestávek mezi zápasy, nebo výstižný komentář finálových utkání. Jednou větou vychytaný sportovní bonbónek do nejmenších detailů.

  Já, jako zástupce poděbradského nohejbalu, při sledování krásného sportu jen litoval, že jsem nezahlédl žádného představitele poděbradské radnice. Zde bylo totiž názorně prezentováno, že mezi kolektivní sporty, zasluhující pozornost, nepatří jen fotbal a basket, jak je poslední léta zvykem v Poděbradech. Na 50 místních nohejbalistů totiž nemá již 8 roků kde aktivně provozovat svůj sport.

A to i přes skutečnost, že jen za posledních 10 let získali 5 titulů přeborníků okresu a 3 krát skončili druzí. Utkání ale sehráli na „domácí“ půdě ve Vrbové Lhotě! Jednání s radnicí o výstavbě kurtů sice probíhají, ale nová sezóna klepe na dveře. A tak se cestou přes stomilionový poděbradský park v duchu ptám: skutečně se-vážení zastupitelé a rado města Poděbrad-nenajde 200 tisíc, 50x30m a trochu vůle na dva kurty pro čtyři poděbradská družstva?   Z.Kreuz

                                                 .       

Nymburský deník ze dne 18.9.2007

Přeborníkem okresu se stali nohejbalisté Oázy Poděbrady

Nohejbalový okresní přebor I. a II. třídy družstev dospěl k cíli. Okresním přeborníkem se stala poděbradská Oáza, která se zúčastní kvalifikace do krajské soutěže.

Na  konci soutěže se z prvního místa radovali v I. třídě borci Oázy Poděbrady, druhá byla Sadská A, která měla stejný počet bodů a o celkovém vítězi rozhodl lepší vzájemný zápas.

Také II. třídu rozhodl vzájemný duel. O první dvě příčky se dělily týmy nymburské Lokomotivy. Nakonec vyhrálo „céčko“, které za sebou nechalo klubový D – tým.

 
 
                 created by Z.Kreuz,M.Pavezka